1. Singapore Airlines

Letecká společnost ze Singapuru, která má základnu na letišti Changi, byla založena roku 1947, původně pod názvem Malayan Airways. Tato letecká společnost začala jako první na světě létat s letadly typu Airbus A380, nebo jako první začala zaměstnávat významné šéfkuchaře, kvůli rozvoji letecké stravy. V dnešní době vlastní Singapore Airlines 104 letadel pěti různých typů.

 singapore airlines

2. Air New Zealand

Tato letecká společnost se základnou na Aucklandském letišti, byla založena v roce 1940. V dnešní době vlastní 74 letadel a to konkrétně 2 druhy airbusů a 4 druhy boeingů. Air New Zealand přepraví ročně přes 14,3 milionu pasažérů.

 

3. Emirates

Letecká společnost Spojených Arabských Emirátů, se sídlem v Dubaji, zahájila svoji činnost roku 1985. V roce 2016 byla tato společnost největší společností co do počtu přepravených pasažérů. Emirates uskutečňují lety na 141 letišť světa v 80 zemích. Ročně tato společnost přepraví více než 50 milionů pasažérů a je vlastníkem jedné z největších flotil světa a to se svými 240 letadly.

 letadlo nad mrakodrapy

4. Japan Airlines

Japan Airlines, známé také pod zkratkou JAL, byly založeny roku 1951. Jejich sídlo se nachází v Tokiu a jsou největší leteckou společností v Asii. Vlastní flotilu letadel o počtu 174, se kterými létají do 92 destinací světa.

 

5. EVA Air

EVA Air je soukromá letecká společnost na Tchaj-wanu. Létají do více než 40 destinací světa a vlastní 59 letadel. Provozují také nákladní leteckou společnost EVA Air Cargo s dalšími sedmi letadly. V roce 2013 se stali členem letecké společnosti Star Alliance.

 

 6. Southwest Airlines

Její sídlo se nachází v Dallasu a jsou největší nízkonákladovou leteckou společností světa. Byla založena roku 1967 a v dnešní době uskutečňuje lety především ve Spojených státech, Kanadě, Latinské Americe a Kubě. Vlastní flotilu o počtu 688 letadel, z čehož největší část tvoří letadla typu Boeing 737 MAX 8.